Obroże na kleszcze dla psów.

Przerwa wakacyjna jest świetną okazją, żeby dać czas swojemu psowi. Wyjazd razem z ukochanym zwierzakiem to jedyna w swoim rodzaju okoliczność, zrelaksować się, w tym samym czasie ofiarując pupilowi chwilę. W lecietrzeba myśleć o kleszczach, gdyż nasze zwierzęta domowe mogą być na nie narażone. Rasy psów, lubiące dużo ruchu na świeżym powietrzu, na przykład labradory, nierzadko łapią kleszcze. Jak można ustrzec swoje zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą receptą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są różnorodne typy obroży przeciwko kleszczom. Obroże na kleszcze charakteryzują się długotrwałą efektywnością i niską ceną. Są dostępne dla psów różnych rozmiarów, dlatego bez problemu dostaniemy średnicę dopasowaną do wielkości swojego psa.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne wykorzystywane w obrożach przeciwkleszczowych mogą być olejkami eterycznymi lub lekami na kleszcze. Te drugie odznaczają się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Dawka preparatu na kleszcze jest odpowiednia do masy zwierzaka, trzeba więc upewnić się przed zakupem, iż znaleziona obroża na kleszcze będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Popularnym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, sprzedająca obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd oraz flumetrynę, które są niepachnącymi substancjami czynnymi przeciw pasożytom. Istnieją dwie obroże na kleszcze – dla psów poniżej 8kg i dla psów większych niż 8kg. Obroże Foresto działają jednocześnie przeciw kleszczom ,jak i na pchły, przez co dają kompleksową opiekę psa. Obroża dla psa jest skuteczna nawet do 8 miesięcy, ponadto działa od momentu założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami wielu groźnych chorób, jak na przykład borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Zwierzaki z przyjemnością przebywające w zaroślach, takie jak labradory, wymagają zwiększonej profilaktyki w postaci preparatów na kleszcze, ponieważ zarażenie spowodowana złapaniem kleszcza wnosi ryzyko utraty zdrowia naszego psa. Obroża dla psa na kleszcze zapobiega ugryzienia psa przez kleszcza, dzięki czemu umożliwia ochronę przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, kochające zabawy w wodzie wymagana jest dodatkowa profilaktyka, przykładowo w formie zakropień zawierających środek na kleszcze lub profesjonalne szampony o działaniu przeciwpasożytniczo. Żeby zabezpieczyć psa podczas wakacyjnej wycieczki należy sprawić sobie niezawodne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

sklep zoologiczny kraków https://www.krakvet.pl/