Psia starość.

Jesień życia dobija się do naszych drzwi, raczej do naszego czworonoga. Wcale nie musi być ona szara, w godny sposób nasz pies może godnie przeżyć długie lata. Z radością na mordzie, w przyjaznym gronie najbliższych.
Czym objawia się starość u pupila?
Nie ważne czy duży czy mały, rasowiec czy rasowiec, oznaki starości są podobne. Dojrzały wiek czasem jest bardzo trudny, pojawia się szereg różnych, często bardzo niechcianych schorzeń. Etap starzenia jest niestety ciężki, nasz pies traci siły, staje się wolniejszy, bardziej apatyczny, bierny. Czasy bardzo uległy zmianie, rozwój weterynarii pomaga dożyć naszemu psu godnej starości.
Oznaki starości bywają różne, niekiedy pojawia się demencja starcza. Czym jest ta demencja starcza? W kilku słowach jest to patologiczna forma wchodzenia w wiek dojrzały układu nerwowego. Wczesny etap bywa mało zauważalny, jednak przyjazne oko właściciela szybko zauważy zmiany w zachowaniu psa. Demencja starcza u zwierzaka określanacharakteryzowanajest jako zespół zaburzeń poznawczych, objawy często związane są z dezorientacją, zaburzeniami cyklu snu i czuwania a nawet utraty nawyków i umiejętności, z którymi pies dobrze sobie radził. Pojawia się problem z utrzymaniem czystości w domu, w tym z utrzymaniem moczu.

Pampersy dla psa

– pierwsza pomoc
Właściciele swoich czworonogów nie muszą obawiać się o swoje mieszkanie. Nieprzyjemny zapach, plamy i wiele innych zabrudzeń. Coraz większy rozwój akcesoriów dla zwierzaków spowodował, że wytwórcy stanęli na wysokości zadania i stworzyli bezpieczne pampersy dla psa. Komfort, wygoda i czystość to największe plusy nowego produktu.
Nietrzymanie moczu to jeden z wielu problemów, często na drodze spokojnego życia pojawiają się problemy ze stawami, psi Alzheimer, zaćma oczna oraz inne, także przykre oznaki starzenia się.

Jak sprawować opiekę nad swoim psem?

na pierwszym planie jest miłość, wyrozumiałość i troska. Na pewno nasz czworonóg będzie potrzebował więcej uwagi niż wcześniej. Zanim zaczniemy pomagać naszemu psu, warto stan zdrowia przeanalizować z weterynarzem. Pomocne mogą być na początek witaminy dla psa oraz inne suplementy.
Psi tłuszczak – czy jest groźny?
Często nasz czworonóg boryka się z dużo trudniejszymi problemami, jak nowotwory. Nie każdy rodzaj musi być niebezpieczna. Tłuszczak u psa to bezpieczna postać nowotworu, która nie przeszkadza w poprawnym funkcjonowaniu naszego pupila, czasem jednak bywa potrzebna ingerencja chirurgiczna. To jedna z niewielu odmian, które pozwalają na długie życie. Zwierzęta jak ludzie męczą się z dużo groźniejszymi postaciami nowotworów, które szybko odbierają zdrowie i siły na prawidłowe funkcjonowanie ciała. Warto zatroszczyć się o psa, który wchodzi powoli w okres starości, by czuł się potrzebny, kochany.

sucha karma dla psa