Rodzaje kuwet

Wyróżniamy cztery rodzaje kuwet. Jest to:

– zakryte (występują również z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszczące,
– z podwójnymi dnem.
Te kocie toalety różnią się tym, gdyż dla wzoru kuwety zadaszonej, ograniczone jest wysypywanie się żwirku, skutkiem zastosowanego w niej specjalne filtry nie rozprowadza się niemiły zapach. Przeznaczone one są dla kotów, jakie lubią kopać, ale uważaj – nie wszystkie koty są w stanie je zaakceptować, jednak większość zgadza się, ale widnieją wyjątki, jakie za nic nie zniosą tego.
Ale w kwestii kociej toalety otwartej (klasycznej), jaka bywa głównie stworzona z materiału sztucznego, jest ona zarezerwowana dla wszystkich kotów. Należy zapamiętać o dobrze dobranym wymiarze. Poszczególne z nich są wyposażone w ramkę, by bez problemu utrzymać ład.

Kuweta samoczyszcząca, idealny wybór dla osób, które po prostu nie lubią wywiązywać się z tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w wykrywacz ruchu. Po porze, który został przez nas zaprogramowany, bądź po tymczasowości, kocia toaleta samoistnie uruchamia narzędzie, które zamiata brudy do pojemnika, bądź do kanału. W budowie bardzo wyróżnia się od innych kocich toalet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą część płynne zanieczyszczenie zlatuje w dół. Ten właśnie typ kociej toalety widnieje w dwóch podgatunkach – w których można wysypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza kategoria dla tych osób, które częstokrotnie sprzątają kuwetę.

Wymiary kocich toalet
Wyróżniamy trzy rozmiary kocich toalet, a są to rozmiary dla kotów które:

– ukończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kuweta dla tyciutkich kociąt nie powinna być za wysoka, że może pociągać za sobą problem przy wejściu. w wypadku, gdy kotek już ukończy 84 dzień życia życia, powinno się uzyskać nową i o większych rozmiarach kocią toaletę, stąd to, aby wsypać stosowną ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Kiedy kocię kocha kopać i zakopywać brudy w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zakryty, aczkolwiek było u góry napisane – trzeba uważać, iż poszczególne koty mogą nie akceptować takowych kuwet, większość akceptuje, albowiem trafiają się wyjątki.
Kiedy nie kręci Cię to, że kocia toaleta jest dostrzegalna w Twoim pokoju, to wolno Ci zdecydować się na kupno mebla, w którym można wstawić w środek kocią toaletę, gdy nastąpi pewny przypadek, że ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się zdecydować na kocią toaletę narożną, jaką można ustawić w kącie. Dostępne są w ofercie kuwety narożne z zadaszeniem, jak i również odkryte.
Opłaca się jak też kupić akcesoria, które ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie brudów zarówno jak i użycie, utrudniają roznoszenie żwirku poza kuwetę i wyrównują bardzo niemiłe zapachy.

zabawki dla kota